FITMADE » Blog » Alternating incline dumbbell curl – technika
Alternating incline dumbbell curl

Alternating incline dumbbell curl – technika

Alternating incline dumbbell curl ze zmiennym nachyleniem to świetne ćwiczenie do budowania siły i wielkości bicepsa. Jednak wykonanie ćwiczenia z odpowiednią techniką jest kluczowe, aby uniknąć kontuzji i jak najlepiej wykorzystać ćwiczenie.

Aby rozpocząć ćwiczenie, zacznij od wygodnego ciężarka do hantli i stań ze stopami rozstawionymi na szerokość barków. Ławka skośna powinna być ustawiona pod kątem 45 stopni. Trzymaj hantle dłońmi skierowanymi do przodu i łokciami blisko ciała. Utrzymuj proste plecy i angażuj brzuch przez całe ćwiczenie.

Powoli podnieś jeden hantel w kierunku barku, obracając dłoń w kierunku barku, a następnie opuść go z powrotem, jednocześnie podnosząc drugi hantel. Trzymaj łokcie blisko ciała i unikaj kołysania ciężarkami. Skoncentruj się na ściskaniu bicepsów podczas podnoszenia ciężaru. Powtórz ćwiczenie dla żądanej liczby powtórzeń.

Alternating incline dumbbell curl – jakich błędów należy unikać

Ważne jest, aby zachować odpowiednią formę podczas całego ćwiczenia, aby uniknąć kontuzji i jak najlepiej wykorzystać ćwiczenie. Rozluźnij ramiona i unikaj podnoszenia ich w kierunku uszu. Wydech podczas podnoszenia ciężaru i wdech podczas opuszczania. Pamiętaj, aby zmieniać ręce po każdym powtórzeniu.

Ćwiczenie Alternating incline dumbbell curl – wykorzystaj w planie treningowym

Podsumowując, Alternating incline dumbbell curl to świetne ćwiczenie do budowania siły i wielkości bicepsa. Postępując zgodnie z odpowiednią techniką, możesz uniknąć kontuzji i maksymalnie wykorzystać ćwiczenie. Pamiętaj, aby zacząć od wygodnego ciężaru, utrzymuj proste plecy i zaangażowany rdzeń oraz skup się na ściskaniu bicepsów podczas podnoszenia ciężaru.

Artur

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, specjalizacja Karate. Licencjonowany instruktor snowboardu oraz trener Karate, licencjonowany trener personalny AMS.

Post navigation

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tall kneeling dumbbell curl – technika

Single arm dumbbell press – technika

Tall kneeling dumbbell press – technika

Incline dumbbell Y-raise – technika