FITMADE » Blog » Alternating dumbbell curl – technika
Alternating dumbbell curl

Alternating dumbbell curl – technika

Pozycja wyjściowa dla Alternating dumbbell curl to stanie ze stopami rozstawionymi na szerokość barków. Trzymaj hantle w każdej ręce z dłońmi skierowanymi do wewnątrz. Trzymaj klatkę piersiową uniesioną, ramiona do tyłu i ramiona prosto w dół po bokach. To jest pozycja wyjściowa do ćwiczenia.

Aby wykonać alternating dumbbell curl ugnij jedno przedramię w kierunku barku, utrzymując nieruchome ramię. Ściśnij biceps w górnej części ruchu, a następnie opuść hantle z powrotem do pozycji wyjściowej. Powtórz ruch drugą ręką. Pamiętaj, aby trzymać łokcie blisko ciała przez cały ruch, wydychaj podczas uginania ciężaru i wdychaj podczas opuszczania.

Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać podczas wykonywania Alternating dumbbell curl. Stopniowo zwiększaj wagę, gdy staniesz się silniejszy, ale pamiętaj o utrzymaniu odpowiedniej formy.

Alternating dumbbell curl – jakich błędów należy unikać

Unikaj kołysania hantlami lub używania pędu do ich podnoszenia. Zmniejszy to efektywność ćwiczenia i zwiększy ryzyko kontuzji. Nie zapomnij także o rozgrzewce przed rozpoczęciem ćwiczenia i rozciągnięciu po nim, aby zapobiec bolesności mięśni.

Podsumowując, Alternating dumbbell curl to skuteczne ćwiczenie budujące siłę górnej części ciała i ukierunkowane na biceps. Stosując odpowiednią technikę i formę, możesz wykonać to ćwiczenie bezpiecznie i skutecznie.

Ćwiczenie Alternating dumbbell curl – wykorzystaj w planie treningowym

Pamiętaj, aby zacząć od lekkiego ciężaru i stopniowo go zwiększać, gdy staniesz się silniejszy. Dzięki konsekwentnej praktyce będziesz na najlepszej drodze do osiągnięcia swoich celów fitness.

Artur

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, specjalizacja Karate. Licencjonowany instruktor snowboardu oraz trener Karate, licencjonowany trener personalny AMS.

Post navigation

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tall kneeling dumbbell curl – technika

Single arm dumbbell press – technika

Tall kneeling dumbbell press – technika

Incline dumbbell Y-raise – technika