FITMADE » Blog » Jak zorganizować domową siłownię?

Jak zorganizować domową siłownię?

Trening na siłowni ma wiele zalet z punktu widzenia kondycji fizycznej, zdrowia oraz sylwetki. Co ważne, nie trzeba w tym celu wykupować karnetu. Jeśli bowiem dysponujemy odpowiednimi warunkami, siłownię możemy z łatwością urządzić we własnym domu, inwestując w konkretne przyrządy do ćwiczeń.

Z siłowni korzystają profesjonalni sportowcy, ale jest ona też idealnym miejscem dla każdego, kto chce pięknie wyrzeźbić swoją sylwetkę, rozbudować muskulaturę, czy po prostu zadbać o zdrowie. Co jednak w sytuacji, gdy w okolicy nie ma siłowni i trzeba poświęcać dużo czasu na dojazd? Albo jest, lecz nie spełnia naszych oczekiwań? Warto wówczas rozważyć urządzenie siłowni w swoim domu.

Domowa siłowania – dlaczego warto?

Siłownia we własnym domu ma naprawdę liczne zalety. Oszczędzić można czas – nie trzeba przeznaczać go na dojazdy. Do tego dochodzi większa swoboda w wyborze treningów, np. wyciskanie, przysiady, wiosłowanie, itd., co pozwala często osiągnąć znacznie lepsze efekty niż w tradycyjnych siłowniach. Nie bez znaczenia jest także to, że swoim sprzętem nie musimy dzielić się z innymi.

Wystarczy tylko poświęcić nieco uwagi wyborowi przyrządów do treningów. Powinien on być uzależniony od miejsca, jakim dysponujemy, możliwości finansowych, a także od tego, co konkretnie planujemy trenować. Do podstawowych urządzeń zaliczają się handle i sztangi, jak też gumy obciążeniowe oraz kettlebelle. Jeśli zamierzamy wykonywać wiele ćwiczeń, zdecydowanie warto zainwestować w przyrządy takie jak: drążek do podciągania, ławeczkę lub atlas.

Atlas do ćwiczeń – dlaczego jest przydatny?

Atlas do ćwiczeń może być jednym z istotniejszych sprzętów w domowej siłowni. To wielofunkcyjne urządzenie, służące do intensywnego treningu całego ciała: klatki piersiowej, barków oraz nóg. Pozwala na wykonywanie nawet kilkunastu różnych ćwiczeń – już samo to czyni go dobrą inwestycją. Dzięki atlasowi można doskonale ukształtować sylwetkę oraz wzmocnić mięśnie poszczególnych partii ciała niezależnie od tego, czy jesteśmy doświadczonymi, profesjonalnymi sportowcami, czy dopiero zaczynamy przygodę z treningami.

Warto wiedzieć: Trening brzucha w domu dla początkujących bez sprzętu – Zestaw ćwiczeń

Wybór tego urządzenia uzależniony być powinien od zapotrzebowań, możliwości finansowych i wielkości pomieszczenia, w którym urządzamy siłownię. Pamiętać też trzeba o dopasowaniu wielkości atlasu do wzrostu i sylwetki użytkownika. W przypadku sprzętu z drugiej ręki ważna jest nie tylko jego cena, ale również stan techniczny oraz estetyka utrzymania. Atlas w dobrym stanie zapewnia komfortowe i bezpieczne treningi.

Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na atlasy na Allegro Lokalnie. Z pewnością znajdziemy wśród nich sprzęt w sam raz dla siebie.

Artykuł sponsorowany

Mateusz

Mateusz, trener personalny z pasją do sportów wodnych, przede wszystkim surfingu. Moje zainteresowania nie ograniczają się tylko do fal i deski - to także szeroko pojęty fitness, zdrowy styl życia oraz poszukiwanie harmonii między ciałem a umysłem. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem, pisząc angażujące publikacje na portalu Fitmade.pl, gdzie staram się inspirować, motywować i przekazywać wartościowe porady tym, którzy chcą poprawić swoje zdrowie, samopoczucie i osiągać cele sportowe.

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CrossFit Games 2025: Nowy sezon, nowe możliwości!

Eddie Hall od Strongmana do Zawodnika MMA i planowanej Walki z Pudzianowskim na KSW

HYROX podbija świat: 5000 klubów treningowych

365 triathlonów w 365 dni, Adrian Kostera ogłasza nowe wyzwanie sportowe