FITMADE » Blog » Ultra Tri w Colmar. Polscy zawodnicy na starcie 2024
Ultra Tri w Colmar

Ultra Tri w Colmar. Polscy zawodnicy na starcie 2024

W najbliższy poniedziałek rusza wielodniowe wydarzenie Bretzel Ultra Tri, które przyciągnie elitę triathlonistów. Zawody obejmują dystanse 2x, 3x oraz 5x Ironman, a najdłuższy z nich, pięciokrotny dystans, pełni rolę mistrzostw świata.

Silna Reprezentacja Polski

W Colmar, we Francji, na starcie stanie około stu zawodników, inaugurując sezon pucharu świata IUTA. Wśród nich jest znaczna grupa Polaków, którzy będą rywalizować o najwyższe miejsca. Ich przygotowania i postępy będziemy śledzić z dużym zainteresowaniem, licząc na sukcesy na arenie międzynarodowej.

Wyzwania i Nadzieje

Polscy triathloniści są znani ze swojej determinacji i wytrzymałości. Bretzel Ultra Tri stanowi doskonałą okazję, aby zaprezentować swoje umiejętności i ducha walki. Oczekujemy zaciętej rywalizacji i niezapomnianych momentów.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia i kibicowania naszej reprezentacji, która będzie walczyć o chwałę na międzynarodowej scenie triathlonu.

Mistrzostwa świata 5x Ironman

Impreza Bretzel Ultra Tri to złożone zawody odbywające się jednocześnie w Colmar. Rozpoczną się od mistrzostw świata na dystansie 5x Ironman, które również zaliczane są do pucharu świata. Na starcie tego wyścigu znajduje się kilkudziesięciu zawodników, a zmagania rozpoczną się 24 czerwca, czyli w poniedziałek.

Listę startową otwiera doświadczony Kenneth Vanthuyne. Na dystansie 5x Ironman wystartuje siedmiu Polaków: Piotr Andrzejewski, Piotr Łykowski, Tomasz Zająć, Rafał Gall, Tomasz Lus, Szymon Brzęk oraz Mateusz Wiśniewski. Wśród kobiet reprezentować Polskę będą Ewa Trzetrzelewska oraz Oliwia Rusoń.

Zobacz również: Opaska treningowa Whoop – odbierz pierwszy miesiąc za darmo

Ultra Tri w Colmar Polacy

Marcin Kompa i dystans 2x Ironman

Kolejne dystanse, takie jak 2x oraz 3x Ironman w wersji continuous, rozpoczną się kilka dni później, 27 czerwca. W obu kategoriach zobaczymy zawodników z Polski. W wyścigu na dystansie podwójnego Ironmana wystartuje między innymi Marcin Kompa, który w zeszłym roku nie ukończył zawodów. W rozmowie z Akademią Triathlonu podkreślał, że w tym roku czuje się lepiej przygotowany.

– Moim zdaniem jestem lepiej przygotowany. Minął też cały rok treningu, więc jestem rok starszy stażem treningowym. Wiem, że mając na uwadze to zeszłoroczne odpuszczenie końcówki biegu, to właśnie szczerze powiem, że odpuściłem w głowie, a później w efekcie odpuściło ciało. Teraz mam większe doświadczenie – mówi Kompa.

Oprócz Marcina Kompy, na dystansie 2x Ironman wystartują również Juliusz Kalinowski, Przemysław Koch, Marcin Dębski oraz Marta Wąsik. Na trzykrotnym dystansie Ironmana Polskę reprezentować będzie Tomasz Kruczek.

Czytaj więcej: Co to jest Ultratriathlon? Jak się przygotować?

Trasa zawodów w Colmar

Zawodnicy i zawodniczki rozpoczną rywalizację na 50-metrowym basenie Stade Nautique de Colmar. Następnie czeka ich pierwsze, dłuższe okrążenie rowerowe o długości 11,25 km, ponieważ strefa zmian jest umieszczona kilka kilometrów dalej. Kolejne okrążenia rowerowe mają długość 8,7 km i przebiegają wśród malowniczych winnic w Colmar. Trasa biegowa to płaskie okrążenie o długości 1,3 km, częściowo prowadzone przez las.

Polscy zawodnicy gotowi na wyjątkowe wyzwania

Zawody Bretzel Ultra Tri to okazja do zaprezentowania swoich umiejętności i wytrzymałości na najwyższym poziomie. Polscy zawodnicy, startujący na różnych dystansach, przygotowali się do rywalizacji z największym zaangażowaniem. Ich determinacja oraz doświadczenie z poprzednich lat mogą przynieść znakomite wyniki i miejsce na podium.

Podsumowanie

Bretzel Ultra Tri w Colmar to jedno z najważniejszych wydarzeń triathlonowych tego roku, przyciągające uwagę zarówno zawodników, jak i kibiców z całego świata. Silna reprezentacja Polski, złożona z doświadczonych zawodników, ma szansę na wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej.

Ich występy będą inspiracją dla przyszłych pokoleń sportowców oraz dowodem na to, że determinacja i ciężka praca przynoszą spektakularne efekty. Wydarzenie to zapowiada się niezwykle emocjonująco i będzie ważnym punktem w kalendarzu sportowym 2024 roku.

Mateusz

Mateusz, trener personalny z pasją do sportów wodnych, przede wszystkim surfingu. Moje zainteresowania nie ograniczają się tylko do fal i deski - to także szeroko pojęty fitness, zdrowy styl życia oraz poszukiwanie harmonii między ciałem a umysłem. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem, pisząc angażujące publikacje na portalu Fitmade.pl, gdzie staram się inspirować, motywować i przekazywać wartościowe porady tym, którzy chcą poprawić swoje zdrowie, samopoczucie i osiągać cele sportowe.

Post navigation

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2x i 3x Ironman w Lensahn 2024 – Polska lista startowa i dystans

Podcasty sportowe Spotify – lista najlepszych propozycji

Alicja Pyszka-Bazan wystartuje w POTRÓJNYM IRONMAN w Lensahn

Bartłomiej Kubkowski – już trzeci raz spróbuje przepłynąć Morze Bałtyckie