FITMADE » Blog » Bartłomiej Kubkowski – już trzeci raz spróbuje przepłynąć Morze Bałtyckie
Bartłomiej Kubkowski - już trzeci raz spróbuje przepłynąć Morze Bałtyckie źródło instagram

Bartłomiej Kubkowski – już trzeci raz spróbuje przepłynąć Morze Bałtyckie

Bartłomiej Kubkowski zapowiada, że już w tym roku po raz kolejny podejmie się wyzwania, jakim jest przepłynięcie wpław Bałtyku. Rok temu bowiem Barek, niestety bez sukcesu, podjął to samo wyzwanie. Spędził on 40 godzin w lodowatych wodach… aczkolwiek finalnie musiał uznać wyższość natury nad siłą człowieka.

Mimo ogromnego wysiłku, którym się w wówczas wykazał, nie udało mu się własnymi siłami dotrzeć z wybrzeża Szwecji do Polski. Ostatecznie, Bartłomiej Kubkowski został zmuszony do przerwania próby pobicia rekordu. Nie martwmy się jednak, piłka ciągle w grze! 

Niesprzyjające warunki na morzu

Rok temu warunki panujące na Bałtyku okazały się nieprzewidywalne i niezwykle zmienne. Kiedy zatem Bartek Kubkowski znajdował się już mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Bornholmem a polskim wybrzeżem, pogoda nagle się pogorszyła. Pojawiły się bowiem bardzo silne fale; co gorsza, prąd na morzu zaczął działać przeciwnie do kierunku, w którym podążał pływak.

Czytaj więcej: Trening siłowy dla pływaków na siłowni

Decyzja o przerwaniu próby była trudna… ale konieczna

Po około czterdziestu godzinach intensywnego wysiłku raz przepłynięciu ponad stu dziesięciu kilometrów konieczne okazało się wyciągnięcie Bartłomieja Kubackiego z wody oraz przeniesienie go na pokład płynącej w pobliżu łodzi. Po południu wszyscy członkowie załogi szczęśliwie powrócili do Kołobrzegu. Choć nie udało się osiągnąć celu głównego, jakim było przepłynięcie Bałtyku wpław, to mimo wszystko można mówić o pewnym sukcesie.

Dlaczego? Już spieszymy z wyjaśnieniem: Kubkowski zdołał bowiem zebrać aż 300 tysięcy złotych na leczenie chorych na raka dzieci, podopiecznych fundacji Cancer Fighter.

Jesteśmy ciekawi, jaki rezultat przyniesie inicjatywa Bartka podjęta w tym roku. Z naszej strony może liczyć na wsparcie !

Warto wiedzieć: Co to jest Ultratriathlon? Jak się przygotować?

Przygotowania do kolejnej próby rozpoczną się już niebawem!

Bartłomiej Kubkowski zdaje sobie sprawę z tego, że osiągnięcie sukcesu zależy nie tylko od umiejętności i kondycji fizycznej, ale także, o czym nie powinniśmy zapominać, od odpowiedniego przygotowania oraz analizy warunków atmosferycznych. 

Zobacz również: Jak nie biegać? Błędy początkujących biegaczy

Poprzednio bowiem Bartkowi przeszkodziły nie ograniczenia związane z formą fizyczną, ale niezależne od niego czynniki pogodowe. Tak czy inaczej, w oczekiwaniu na zbliżające się wyzwanie Bartek:

  • testuje różne strategie,
  • intensywnie trenuje,
  • konsultuje się z meteorologami,

by osiągnąć cel, jakim jest przepłynięcie Bałtyku.

Cóż, wszystkim, którzy kibicują Bartkowi, pozostaje poczekać jeszcze kilka tygodni, kiedy to sportowiec raz jeszcze stanie w obliczu tego wielkiego wyzwania.

Mateusz

Mateusz, trener personalny z pasją do sportów wodnych, przede wszystkim surfingu. Moje zainteresowania nie ograniczają się tylko do fal i deski - to także szeroko pojęty fitness, zdrowy styl życia oraz poszukiwanie harmonii między ciałem a umysłem. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem, pisząc angażujące publikacje na portalu Fitmade.pl, gdzie staram się inspirować, motywować i przekazywać wartościowe porady tym, którzy chcą poprawić swoje zdrowie, samopoczucie i osiągać cele sportowe.

Post navigation

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2x i 3x Ironman w Lensahn 2024 – Polska lista startowa i dystans

Podcasty sportowe Spotify – lista najlepszych propozycji

Alicja Pyszka-Bazan wystartuje w POTRÓJNYM IRONMAN w Lensahn

Góra midoriyama zdobyta – Zapowiedź Ninja Warrior Polska 2024