FITMADE » Blog » Heraklesy 2023. Kto otrzymał nagrody? Zobacz wyniki

Heraklesy 2023. Kto otrzymał nagrody? Zobacz wyniki

28 marca podczas programu „Koloseum”, emitowanego przez Polsat Sport Fight” miała miejsce wyczekiwana uroczystość. Mianowicie, odbyło się wręczenie Heraklesów, które są uznawane za jedne z najważniejszych nagród przyznawanych w polskim MMA.

Lista nagrodzonych nazwisk jest dość długa, a niejedną pozycja potrafiła zaskoczyć. Zachęcamy do zapoznania laureatów i ich osiągnięć.

Jako zawodnik roku został nagrodzony Mateusz Rębecki.

Tytuł zawodniczki roku uzyskała Karolina Kowalkiewicz

Nagroda Heraklesa dzielony jest na kategorię męską/żeńską/publiczności, a także amatorską. Statuetka Heraklesa przyznawana jest dla zawodników mogących poszczycić się prestiżowymi sukcesami w MMA na arenie międzynarodowej lub w ramach klatek krajowych tej organizacji.

Czytaj więcej: Trening siłowy pod MMA – jak trenować na siłowni?

Doceniane są zwycięstwa z mocnymi zawodnikami, uzyskiwanie wysokich pozycji w rankingach czy też reprezentowanie wysokiego poziomu sportowego na tle konkurencji. Analizowane są zarówno posiadane osiągnięcia jak i poszczególne zwycięstwa z określonymi przeciwnikami.

Gala roku: XTB KSW 83: Colosseum 2

Ta nagroda przeznaczona jest dla gali, która w rewelacyjny sposób zachwyciła kibiców. Ocenie podlega zarówno oprawa jak i poziom sportowy. Punkty można również uzyskać za widowiskowość skończeń odnowanej na karcie walk. Dodatkowym atutem są emocje w trakcie pojedynków oraz spektakularność widowiska.

Walka roku: Romanowski vs Paczuski

Ten Herakles przeznaczony jest dla walki zapewniającej świetne widowisko i pobudzającej znakomite emocje w trakcie poprzedniego roku kalendarzowego. Poza wizualną kwestią boju, uwzglednienia obejmują także poziom zawodników i stawke danej walki.

Warto wiedzieć: Rozgrzewka przed treningiem siłowym

Nokaut roku: Głowacki na Tołkaczewskim

Nagrodę otrzymuje zawodnik, któremu udało się znokautować przeciwka w bardzo widowiskowy i zapadający w pamięć sposób. Jury ocenia także technikę, reprezentowany poziom i oprawę wizualną.

Poddanie roku: Rębecki na Robertsie

Ta kategoria przeznaczona jest dla zawodnika, któremu udało się poddać rywala w bardzo efektowny sposób. Pozytywny wydźwięk ma także stopień trudności przeprowadzenia, kunszt i finezja. Czym mocniejszy przeciwnik, tym lepiej 

Odkrycie roku: Jakub Kaszuba

Tytuł przeznaczony dla początkującego zawodnika, który może poszczycić się zaskakującym wzrostem formy i zyskał sympatię wśród fanów MMA. Kapituła dokładnie bada jednocześnie poziom pokonanych osób, wykazywane umiejętności, a także reakcję widzów po walkach danego sportowca.

Zobacz również: Geneza powstania Crossfit – skąd taka popularność?

Klub roku: ANKOS MMA

Nagrodę uzyskuje klub, który może poszczyć się wychowankami z licznymi i znaczącymi sukcesami. Badana jest ilość wygranych, poziom rywali.

Mateusz

Mateusz, trener personalny z pasją do sportów wodnych, przede wszystkim surfingu. Moje zainteresowania nie ograniczają się tylko do fal i deski - to także szeroko pojęty fitness, zdrowy styl życia oraz poszukiwanie harmonii między ciałem a umysłem. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem, pisząc angażujące publikacje na portalu Fitmade.pl, gdzie staram się inspirować, motywować i przekazywać wartościowe porady tym, którzy chcą poprawić swoje zdrowie, samopoczucie i osiągać cele sportowe.

Post navigation

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ile zarabia trener personalny w 2024 roku

Ćwierćfinały CrossFit 2024 oto co musisz wiedzieć

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu bez Polskich ciężarowców

Zawody Hyrox i Stormeet w Gdańsku 11 i 26 maja