FITMADE » Blog » Góra midoriyama zdobyta – Zapowiedź Ninja Warrior Polska 2024
Ninja Warrior Polska źródło Polsat

Góra midoriyama zdobyta – Zapowiedź Ninja Warrior Polska 2024

Uczestnicy programu „Ninja Warrior Polska” marzą o tym, aby zdobyć Górę Midoriyama, ale przez długi czas nikt nie mógł pochwalić się tym osiągnięciem.

Uległo to jednak zmianie, bo w roku 2024 polski ninja zdobył główną nagrodę w postaci czeku o wartości dwustu tysięcy złotych i statuetki Shurikena. Kim jest zwycięzca ostatniego sezonu popularnego programu telewizyjnego, w którym liczy się przede wszystkim sprawność fizyczna?

Góra midoriyama, którą zdobywają tylko najlepsi

Na dziewiąty finał programu „Ninja Warrior Polska” czekało wielu. Jest on widowiskowy i emocjonujący, przez co przyciąga uwagę młodszych i starszych. Uczestniczy programu dążą do zdobycia Góry Midoriyama, co wiąże się z otrzymaniem nagrody głównej, czyli sporej ilości pieniędzy i prestiżowej statuetki. Na tym jednak nie koniec. Powodem do dumy jest także tytuł pierwszego polskiego ninja, o co wielu walczy zacięcie.

Czytaj więcej: Biegi OCR – Jak zacząć biegać i jak trenować?

Najpierw trzeba jednak pokonać wiele torów, coraz trudniejszych. W pierwszym etapie był bieg parkourowca, potem zjazd na łańcuchu. Następnie czekało wejście pod desce. Trzeba było pokonać sprężyny, zmierzyć się z procą, krzywą ścianą, trasą pierścieni, skokiem pająka i na koniec ukończyć przeprawę przez komin. Wojciechowi Stellmachowi jako pierwszemu zawodnikowi nie udało się ukończyć toru 1, poległ na wejściu na desce. Następny był Grzegorz Niecko, który podzielił jego los, to samo dotyczy Igora Fojcika. Nie udało się także Katarzynie Jonaczyk, która pokonały sprężyny i Pawłowi Murawskiemu.

Kto przeszedł dalej?

Cały pierwszy tor ukończył Przemysław Jańczuk. Udało się to także Janowi Tatarowiczowi. Rewelacyjny wynik uzyskał Wiktor Wójcik, niewiele ponad 55 s. Na drugim torze czekały przeszkody w postaci obrotowego mostu, lotu bokiem, ruchomego drążka, alei ufo.

Warto wiedzieć: Siły specjalne Polska – Polsat program reality-show

Do pokonania był także wlazł kotek na płotek. Pierwszym zawodnikiem pod górą był Wiktor Wójcik. Oczekiwania spełnił także Jan Tatarowicz. Obaj panowie mogli wspinać się na Górę Midoriyama.

Wygrany może być tylko jeden

Pierwszym polskim wojownikiem ninja stał się Jan Tatarowicz. Tytuł zdobył w finale dziewiątego sezonu „Ninja Warrior Polska”. Warto też dodać, że na całym świecie udało się zdobyć Górę Midoriyama tylko jedenastu zawodnikom, więc jest się czym chwalić.

Zobacz również: CrossFit Licensed Event LOGinLAB w Krotoszynie

Jan Tatarowicz próbował wielokrotnie. Udało mu się dopiero za siódmym razem. Ten młody człowiek ma zaledwie 24 lata. Na co dzień studiuje w Gdańsku oraz uprawia kalenistykę i street workout. Uwielbia sport i jest też uzdolniony muzycznie – gra zarówno na pianinie, jak i saksofonie.

Mateusz

Mateusz, trener personalny z pasją do sportów wodnych, przede wszystkim surfingu. Moje zainteresowania nie ograniczają się tylko do fal i deski - to także szeroko pojęty fitness, zdrowy styl życia oraz poszukiwanie harmonii między ciałem a umysłem. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem, pisząc angażujące publikacje na portalu Fitmade.pl, gdzie staram się inspirować, motywować i przekazywać wartościowe porady tym, którzy chcą poprawić swoje zdrowie, samopoczucie i osiągać cele sportowe.

Post navigation

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2x i 3x Ironman w Lensahn 2024 – Polska lista startowa i dystans

Podcasty sportowe Spotify – lista najlepszych propozycji

Alicja Pyszka-Bazan wystartuje w POTRÓJNYM IRONMAN w Lensahn

Bartłomiej Kubkowski – już trzeci raz spróbuje przepłynąć Morze Bałtyckie