FITMADE » Blog » Robert Karaś wyzwanie – będzie pokonywał 150 razy dystans Ironmana
Robert Karaś wyzwanie źródło instagram

Robert Karaś wyzwanie – będzie pokonywał 150 razy dystans Ironmana

Robert Karaś, pomimo dwóch przypadków wykrycia dopingu, nie chce rezygnować z realizacji swoich marzeń. Ogłosił on, że od 1 marca 2025 roku przez 150 dni będzie codziennie pokonywał dystans Ironmana, co oznacza 150-krotne przepłynięcie 3,8 kilometra, przejechanie 180 km na rowerze i przebiegnięcie 42,2 km. 

Robert Karaś – kilka słów o jego historii

35-letni Karaś przyciągnął uwagę mediów i miłośników sportu w lutym 2024 roku, kiedy to wziął udział w popularnym Florida ANVIL Ultra Triathlon na dystansie pięciokrotnego Ironmana. Nie tylko wygrał te zawody, lecz także ustanowił nowy rekord w skali globalnej.

Niestety chwilę później okazało się, że w jego organizmie wykryto klomifen oraz drostanolon, co po raz kolejny postawiło jego sukcesy pod znakiem zapytania. W maju 2023 roku podczas zawodów na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana, także ustanowił rekord świata, ale i wtedy wykryto u niego obecność nielegalnych substancji.

Czytaj więcej: 5x Ironman dystans – aktualny rekord świata

Plany Roberta Karasia

Pomimo sporych kontrowersji Robert Karaś nie poddaje się i w marcu 2025 roku chce zmierzyć się z kolejnym morderczym wyzwaniem. Codziennie przez 150 dni zamierza pokonywać dystans Ironmana, co łącznie daje niewiarygodne liczby – 570 km w wodzie, 27 tysięcy km na rowerze i 6330 km biegiem. Takie osiągnięcie wymaga nie tylko sporej fizycznej wytrzymałości, ale również żelaznej dyscypliny i sporej determinacji.

Duże doświadczenie Karasia sprawia jednak, że z pewnością jest on w stanie stawić czoła temu wyzwaniu. Wyzwanie, które przed sobą postawił, jest bezprecedensowe i wymaga przygotowań na absolutnie topowym poziomie. Codzienne pokonywanie dystansu Ironmana przez 150 dni z rzędu to zadanie, którego nie podjął się jeszcze żaden inny człowiek na świecie. Dlatego też Karaś ma szanse wpisać się w karty historii. 

Warto wiedzieć: Opaska treningowa Whoop – Opinia po 600 dniach używania

Ambitne cele Roberta Karasia

Każdy dzień z pewnością będzie dla Karasia ogromnym wyzwaniem, a organizacja i logistyka całego przedsięwzięcia będą kluczowe. Plany Karasia zakładają, że każdy dystans zamknie w czasie 9 godzin i 30 minut, co jeszcze bardziej podkreśla skalę jego ambicji.

Wsparcie ze strony zespołu i kibiców będzie nieocenione, albowiem to właśnie oni będą go motywować w najtrudniejszych momentach. Dla wielu sportowców i entuzjastów triathlonu, Karaś jest postacią inspirującą, choć z pewnością nieco kontrowersyjną. Jego przeszłość nie jest pozbawiona błędów, aczkolwiek nikt nie może zabrać mu gigantycznego talentu. Jeśli w legalny sposób sprosta postawionemu sobie wyzwaniu, to na pewno zostanie doceniony jeszcze mocniej. 

Mateusz

Mateusz, trener personalny z pasją do sportów wodnych, przede wszystkim surfingu. Moje zainteresowania nie ograniczają się tylko do fal i deski - to także szeroko pojęty fitness, zdrowy styl życia oraz poszukiwanie harmonii między ciałem a umysłem. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem, pisząc angażujące publikacje na portalu Fitmade.pl, gdzie staram się inspirować, motywować i przekazywać wartościowe porady tym, którzy chcą poprawić swoje zdrowie, samopoczucie i osiągać cele sportowe.

Post navigation

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2x i 3x Ironman w Lensahn 2024 – Polska lista startowa i dystans

Podcasty sportowe Spotify – lista najlepszych propozycji

Alicja Pyszka-Bazan wystartuje w POTRÓJNYM IRONMAN w Lensahn

Bartłomiej Kubkowski – już trzeci raz spróbuje przepłynąć Morze Bałtyckie