FITMADE » Blog » HYROX Physical Fitness Test instrukcja jak wykonać. Co to jest?
HYROX Physical Fitnes

HYROX Physical Fitness Test instrukcja jak wykonać. Co to jest?

Chcesz w profesjonalny sposób oszacować swój poziom sprawności? Zależy Ci na perfekcyjnym wdrożeniu aktywności fizycznej bądź na starcie w zawodach?

Koniecznie postaw na wykonanie testu sprawności fizycznej Hyrox (P’F,T), który zapewni Ci doskonałe wyzwanie treningowe dopasowane do Twoich możliwości oraz Twojego organizmu. W odpowiedni sposób zredukuje napięcie, wdroży mięśnie do ćwiczeń kładąc nacisk na odpowiednie partie ciała. 

Dlaczego warto zaufać treningowi PFT?

Trening PFT jest to specjalnie opracowany zestaw ćwiczeń, które pomagają na wdrożenie odpowiedniej aktywności fizycznej z naciskiem na uaktywnienie poszczególnych partii mięśniowych w ciele i pokonanie swoich słabości i zadbanie o sylwetkę.

Trening składa się z kilku etapów, między innymi: biegu na 1000 m, który odbywa się na bieżni bądź na świeżym powietrzu, 1000 m pokonanych na ergometrze wioślarskim, 50 burpee z jednoczesnym skokiem w dal, 30 pompek oraz 100 ćwiczeń walk bal shot. Warto nadmienić, że są to zestawy przygotowane dla kobiet oraz mężczyzn. 

Czytaj więcej: Hyrox – ćwiczenia i obciążenie, dystanse, ilość powtórzeń

Czym jest Hyrox PFT?

Hyrax PFT jest to rodzaj treningu, który pozwala na dokładne określenie poziomu zaawansowania sprawności danej osoby, dzięki czemu można wskazać grupy, do której powinien się klient zapisać. Oczywiście na samym początku należy nadmienić, że Hyrox, jest to świat przygotowany dla zawodników, którzy nie lubią się poddawać.

Plan Treningowy
Hyrox i Stormeet już od 99 zł miesięcznie

Dołącz do nas i osiągnij #Progress z FITMADE.

Przetestuj program za darmo

Zawody łączą w sobie ćwiczenia funkcjonalne oraz bieganie. Na rynku działa już od wielu lat. W 2023 r. zorganizował liczne imprezy i zawody sportowe na całym świecie. Treningi Hyrox zapewniają profesjonalne przygotowanie do zawodów, a każdemu śmiałkowi pozwalają na przeniesienie swojego treningu na zupełnie inny, wyższy poziom. W zawodach organizowanych przez Hyrox wzięło udział ponad 90 000 zawodników.

Czym jest HYROX Physical Fitness Test – instrukacja jak wykonać?

HYROX Physical Fitness Test instrukacja jak wykonać jest to test, który pozwala na określenie Twojej sprawności fizycznej. Zaczyna się od biegu na 1 km, można go wykonać na świeżym powietrzu bądź na bieżni, która posiada kąt nachylenia 2%.

Test HYROX P’F”T polega na wykonaniu 6 zadań (ćwiczeń) na czas. Oto one:

  • 1000 m biegu
  • 50 burpee + skok w dal (Burpee Broad Jumps)
  • 100 wykroków
  • 1000 m na ergometrze wioślarskim
  • 30 pompek z oderwaniem dłoni
  • 100 Wall Balls (6 kg mężczyzna / 4 kg kobieta)

Czytaj więcej: Przygotowanie do pierwszego startu w Hyrox – warto wiedzieć

Test obejmuje również 50 burpee ze skokiem w dal, 100 wykroków oraz 1 km pokonany w ergometrze wioślarskim. Dodatkowo 30 pompek z oderwaniem dłoni oraz 100 walk balls.

Poszczególne zadania wykonywany są na czas. Na zawody w dywizji PRO mogą zapisać się osoby, które zmieściły się w przedziale czasowym do 22 min i mają mniej niż 45 lat oraz osoby powyżej 45 roku życia, które osiągnęły czas do 24 min.

Z kolei osoby, które wykonały trening kolejno w 26 bądź 28 min mogą wybrać kategorie startu w rozgrywkach PRO lub OPEN. Powyżej tego czasu startujący mogą wybrać kategorię OPEN lub DOUBLES. 

Mateusz

Mateusz, trener personalny z pasją do sportów wodnych, przede wszystkim surfingu. Moje zainteresowania nie ograniczają się tylko do fal i deski - to także szeroko pojęty fitness, zdrowy styl życia oraz poszukiwanie harmonii między ciałem a umysłem. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem, pisząc angażujące publikacje na portalu Fitmade.pl, gdzie staram się inspirować, motywować i przekazywać wartościowe porady tym, którzy chcą poprawić swoje zdrowie, samopoczucie i osiągać cele sportowe.

Post navigation

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trening Dnia – HYROX WOD

Hyrox Poznań i sezon 2024-2025

HYROX vs CrossFit – Jak wypadają w porównaniu?

Dlaczego nie jesteś szybszy w HYROX?